img 7906 1Jedna z nejstarších poboček CpKP Severní Morava v roce 2011 naplno obnovila svoji činnost a získala samostatného ředitele v osobě Mgr. Ivo Škrabala. Pobočka působí nejen v  Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Jejím hlavním záběrem jsou projekty místního a udržitelného rozvoje, což kromě jiného znaméná otázkám aktivní politiky zaměstnanosti. 

Erasmus+ Výměna Evropské dobré praxe - základní dovednosti a klíčové kompetence pro nezaměstnané

Číst dál...

 

 

 

O PROJEKTU:

CpKP Severní Morava projekt realizuje v partnerství s Úřadem práce v polské Nyse a skotskou organizací EDInet. Cílem projektu je řešení dlouhodobé nezaměstnanosti prostřednictvím vytvoření vzdělávacího modulu v základních dovednostech a klíčových kompetencí pro nezaměstnané a znevýhodněné osoby, vedoucích k jejich uplatnění na trhu práce. Realizace je založena na výměně zkušeností mezi projektovými partnery a sdílení příkladů dobré praxe. Každý partner přináší do projektu své osvědčení postupy a metody práce s nezaměstnanými. Vzdělávací modul bude testován na skupině klientů ÚP Nysa.

 

 

BEC 2 jako nástroj lokálního rozvoje

Číst dál... 

 

O PROJEKTU:

Projekt je zaměřen na zavedení modelu podnikatelsko-zaměstnaneckého družstva pro nezaměstnané osoby (BEC2) jako nástroje APZ a lokálního rozvoje. BEC2 vychází ze zkušeností s aplikací původního modelu BEC1 a zahraniční praxe.

Model podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev je zaměřen na snížení nezaměstnanosti a rozvoj podnikatelských aktivit především ve venkovském prostoru. Je založen na uplatnění metodiky vycházející z tzv. Business and Employment Co-operative iniciatives (BECs). Podpora a systém kooperace, který uplatňuje metoda BEC, poskytuje podporu pro sebezaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce založených na principech sociální ekonomiky a sociálního podnikání. Metoda umožňuje začínajícím podnikatelům (zaměstnancům družstva) experimentovat s jejich podnikatelským nápadem. Vede skupinu osob k získání podnikatelských kompetencí, a k tomu, aby nesli společnou odpovědnost za svá rozhodnutí, prosperitu a motivuje je ke společnému participativnímu prospěchu vedoucí ke stabilizaci a dlouhodobému rozvoji jejich vlastních firem.

Metoda BEC byla již pilotně testována v rámci několika projektů v Olomouckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Současně realizovaný projekt „BEC2 jako nástroj lokálního rozvoje“, oproti pilotním projektům, si klade za cíl vytvoření předpokladů pro udržitelnost modelu a jeho upscaling. 

Číst dál...

ZAČÍT ZNOVU - Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež z Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Číst dál...  

 

AKTUÁLNĚ:

Realizace projektu je rozdělena do 2 běhů a nyní otevíráme nábor do 2. běhu projektu. Využijte možnost nabrat nové zkušenosti, které Vám pomohou se dlouhodobě uplatnit na trhu práce. Přihlásit se do projektu můžete prostřednictvím zaslání svého životopisu a motivačního dopisu.

Pravidelné novinky z projektu můžete získat na našich facebookových stránkách: 

https://www.facebook.com/ZacitZnovuZahranicniStaze/

 

Číst dál...

Tým CpKP a CSI Vám přeje veselé vánoce a šťastný Nový rok 2016

Číst dál...

 

 

 

Konference Sociální inovace v praxi, Olomouc 26.-27.11.2014

Centrum pro komunitní práci Moravskoslezský kraj si Vás dovoluje pozvat na mezinárodní konferenci “Sociální inovace v praxi”. Konference se bude konat ve středu a čtvrtek  26. – 27. listopadu 2014 v Reprezentačním sále ANAG, 2.patro Paláce Bohemia, Kollárovo nám. 698/7, Olomouc.

POZVÁNKU naleznete ZDE

Na konferenci se můžete registrovat ONLINE PROKLIKEM ZDE

PROČ PŘIJÍT NA KONFERENCI?

Sociální inovace je cesta k využití znalostí a dovedností místních lidí. Existují lidé, kteří jsou aktivní a podporují vznik sociálních inovací v praxi.  Jsou to lidé, kteří nemají obavy se podělit s Vámi o své zkušenosti a znalosti. Jsou to osobnosti s příběhem a s budoucností. Jsou odborníci, kteří podporují místní komunitu a rozvoj znalostí.

Přijďte se seznámit s jejich příběhy a znalostmi!

CpKP Severní Morava podpořili