TRANS-FLIPP-CLASS - Trans-flipping the Classroom in an Inclusive Learning Community


Logo Trans Flipp

Přeměna třídy znamená změnu způsobu, ve kterém vyučujeme a učíme se, tedy přednášení doma a procvičování ve třídě. Tento projekt má v úmyslu prozkoumat myšlenku, která dosud nebyla příliš rozvinuta, a kterou jsme nazvali „přeměna třídy na inkluzivní učící se komunitu“.

 

 

 

  

 O projektu:

V zásadě „trans-flipping” znamená používání převrácené výuky na nadnárodní úrovni a sdílení odpovědností ve společném mezikulturním vzdělávacím prostředí. Převrácený přístup ve třídě založený především na používání videí, vyžaduje tvorbu většího množství materiálů, zejména přístupných pro posluchače (zrakově postižené studenty). Kromě toho z nadnárodního hlediska tento projekt získává opravdový význam ve chvíli, kdy se zvyšuje migrační povědomí, které upozornilo na některé mezikulturní problémy a výzvy v oblasti vzdělávání a dalších oblastí. Sjednocení rodiny a přenos kulturních hodnot z dospělých jedinců na děti a teenagery činí vzdělávání dospělých životně důležitým pro rozvoj mezikulturních kompetencí, které občanům umožňují žít, pracovat a učit se společně v multikulturním prostředí.

Na druhé straně, změna perspektivy, která v posledních několika desetiletích posunula pozornost z učitele na studenta, také vedla k vývoji rychle se rozšiřujících typů učení, jako je kombinované a převrácené učení. Z tohoto důvodu se tento projekt zaměří na převrácený přístup ve třídě, aby účastníci mohli skutečně pracovat vlastním tempem, spolupracovat a těžit z inovativní metody, která se podle výzkumu ukázala jako efektivní a produktivní. Tímto způsobem přispějeme k osobnímu a profesnímu růstu studentů tím, že budeme podporovat rozvoj různých kompetencí v oblasti vzdělávání dospělých, jako je lingvistika, učení jak se učit, evropské občanství atd.

Doba realizace projektu:

Září 2019 - srpen 2022 (36 měsíců)

Kontakty:

Ivo Škrabal - Tel: 777 793 714, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Eva Škrabalová - Tel: 777 606 368, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo Erasmus plus

 

CpKP Severní Morava podpořili