Komunitní plán sociálních služeb regionu Brdy-Vltava

b_0_600_0_00_images_phocagallery_foto_cpkp_stc_brdy_vltava_n_setkani_prac_skup_pecujicich_osob.jpgV roce 2011 – 2012 jsme v regionu Brdy-Vltava spolupracovali s MAS Brdy Vltava na aktualizaci a rozšíření strategie v oblasti sociálních služeb. Projekt navazoval na naši již několikaletou spolupráci s městem Dobříš. Současný projekt zahrnoval nejenom region dobříšska, ale dva svazky obcí Dobříšsko-Novoknínsko a Střední Povltaví.
Celý projekt vycházel z metody komunitního plánování, tzn., že jsme
v jeho průběhu různou formou zapojovali všechny, kterých se dotýkala řešená témata – občany napříč regionem, poskytovatele nejenom sociálních služeb, starosty obcí apod. Diskutovali jsme, hledali řešení
a plánovali co je reálné a co již ne.

 

Výstupem projektu je nejenom platný Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb regionu Brdy-Vltava na období 2012 – 2016, ale i katalog poskytovatelů sociálních a návazných služeb a jeho elektronická podoba a analýzy, které byly podkladem pro naši společnou práci.

 

Výsledky realizovaného projektu:

  • zpracování Střednědobého plánu rozvoje soc. služeb území regionu Brdy-Vltava
  • zpracování analytických podkladů
  • vytvoření pravidel pro vyhodnocování a účinnost plnění plánu

Realizátor projektu
Brdy-Vltava o.p.s.

Partneři
Centrum pro komunitní práci střední Čechy

Kontaktní osoba
Kontakt: Markéta Dvořáková, DiS., brdy-vltava@seznam.cz, tel.: 733 327 934
WWW: http://www.brdy-vltava.cz

Registrační číslo: CZ.1.04/3.1.03/65.00017
Doba realizace projektu: 1. červen 2011 až 30. listopad 2012

prac skup stechovice

 
Reference projektu Komunitní plán sociálních služeb regionu Brdy-Vltava

Komunitní plán sociálních služeb regionu Brdy-Vltava vznikl jako návazný projekt Komunitního plánu regionu Dobříšsko. Šetřené území bylo rozšířeno částečně o oblast Novoknínska a zejména Středního Povltaví, kde dosud plánování sociálních služeb neprobíhalo.
Velkou přidanou hodnotou společného procesu plánování byla tvorba regionálního partnerství mezi poskytovateli sociálních a návazných služeb, obcemi a také aktivními občany. Po roce a půl společné činnosti mohu konstatovat, že toto se v našem území povedlo. Podařilo se určit největší problémy v území, a to zejména nedostatečnou informovanost o systému sociálních služeb jako takových.
Vznikl přehledný katalog sociálních a návazných služeb a webové stránky, členěné dle jednotlivých obtížných životních situací.
Velmi významně nám při tvorbě Komunitního plánu sociálních služeb regionu Brdy-Vltava pomohla metodická pomoc od partnera projektu Centra pro komunitní práci střední Čechy, který zajišťoval metodické vedení celého procesu.
Profesionální přístup a vysoká odborná zainteresovanost velice přispěla ke zdárnému ukončení projektu. Za vzornou spolupráci děkuji.

starosta Mgr. Jaroslav Melša, Město Dobříš
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

CpKP střední Čechy podpořili