Na ulici jako doma

b_200_169_16777215_00_images_phocagallery_foto_cpkp_stc_Plzen_lide_na_ulici_plzen_lnu_21_ok.jpgTřetí ročník „Den Meliny Mercouri" (dále DMM) je za námi a jeho hosté zažili proměnu rušného centra Plzně v místo, kde lidé chtějí být na ulici jako doma! V sobotu 23. června 2012 se plzeňská Americká třída stala pěším boullevardem plným kaváren, příjemných zákoutí a uměleckých vystoupení. Aktivity v rámci DMM se zároveň propojily s novým festivalem Živá ulice, který ve stejný den začal na náměstí Republiky. Podle odhadu pořadatelů den přilákal kolem 5000 lidí.

 

Centrum pro Komunitní práci Střední Čechy přispělo Putovní výstavou AZYLOVÉ DOMY A PŘÍBĚHY LIDÍ Z „ULICE" aneb MŮŽEŠ TO BÝT I TY!, která je jedním z výstupů projektu Podpora odborných partnerství, jež CpKP střední Čechy realizovalo ve Středočeském kraji. Originální „živá" expozice upozorňuje na problémy lidí bez přístřeší, lidí z ulice či azylového domu, které často vnímáme jinak, než jaké skutečně jsou, nebo o nich nevíme či nechceme vědět... Uvědomujeme si, že lidmi z ulice můžeme být i mi?

Výstava je netradičně a finančně nenáročně pojatá. Každá z 11 kartonových postav v životní velikosti si nese svůj životní příběh. Tyto byly vytištěné a rozdávané v dopisních obálkách. Zájemci si mohli zkusit vyplnit i vědomostní anketu na související témata a dozvědět se více o životě lidí z ulice.
Grafické návrhy a zpracování pocházejí z dílny scénografky Terezy Sléhové, studentky DAMU.

b_400_533_16777215_00_images_phocagallery_foto_cpkp_stc_Plzen_lide_na_ulici_plzen_lnu_12_ok.jpg

CpKP střední Čechy nabízí tuto výstavu k bezplatnému zapůjčení. Výstavu je vhodné doplnit vernisáží či veřejným čtením životních příběhů atd. V případě zájmu nás směle kontaktujte.

Fotografie a dokument z akce jsou k prohlédnutí na www.mesicmelinymercouri.cz, fotografie z realizace naší výstavy na www.cpkp.cz.

Kontaktní osoba pro výstavu:
Petra Štěpová, tel: 773 661 130, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

b_400_311_16777215_00_images_phocagallery_foto_cpkp_stc_Plzen_lide_na_ulici_plzen_lnu_5_ok.jpg

 

CpKP střední Čechy podpořili