Pečujeme doma o seniora, ví to někdo?

 Žije mezi námi hodně lidí, kteří se rozhodli starat se doma o své blízké v seniorském věku. Neuvažují o žádné pobytové službě, snaží se zvládat vše sami a v domácím prostředí pečují o své rodiče, životní partnery, kamarády. Je to velmi náročné. Netušíme, kolik takových rodin u nás je a s čím vším se potýkají.

  • Pečujete o své blízké?
  • Pomáhá vám někdo?
  • Nemáte dostatek informací?
  • Máte pocit, že jste na vše sami?
  • Péče o své blízké vám změnila život?
  • Jste v seniorském věku? Docházejí vám síly a děti bydlí daleko?
  • Řešíte každodenní starosti, jak dobře pečovat, jak zvládnout současně i zaměstnání, jak vyjít s financemi?

V průběhu měsíců června až října 2014 realizujeme rozhovory s lidmi, které pečují o své blízké seniory nebo jsou sami již seniory, kteří potřebují péči různých služeb nebo svých příbuzných.

Ozvěte se nám, rádi vyslechneme váš názor na problematiku pečujících osob a seniorů ve Středočeském kraji.

Více informací vám poskytne koordinátorka projektu Petra Štěpová na tel.: 731 663 311 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Získané informace zahrneme do návrhu doporučení v oblasti péče o seniory v domácím prostředí na území Středočeského kraje.  Tato aktivita probíhá v rámci projektu Podpora odborných partnerství v oblasti poskytování sociálních služeb seniorům na území Středočeského kraje, podpořeného z ESF OPLZZ.

Naše nezisková organizace Centrum pro komunitní práci střední Čechy se dlouhodobě zabývá problematikou sociální oblasti. V současné době spolupracujeme s několika městy na přípravě nových komunitních plánů sociálních a návazných služeb vždy pro celé spádové území (Hořovice, Kralupy nad Vltavou, Kolín, Benešov).

Projekt „Podpora odborných partnerství“ č. CZ.1.04/3.1.03/97.00042 je realizován od 1. 12. 2013 do 31. 5. 2015.

Prezentace projektu na http://www.esfcr.cz/projekty/planovani-rozvoje-socialnich-sluzeb-ve-stredoceskem-kraji?lang=1&ref=m&source=email

 

Za realizační tým projektu:

 

Petra Štěpová, manažerka a koordinátorka projektu,

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tel.: 773 661 130

Martina Macurová, metodička projektu,

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tel.: 775764414

CpKP střední Čechy podpořili