Případové setkání jako nástroj multidisciplinární spolupráce

ilustrační fotoNaše organizace od 1. 1. 2014 realizuje projekt s názvem Případová setkání jako nástroj multidisciplinární spolupráce CZ.1.04/3.1.03/A7.00072, který je zaměřen na odborné vzdělávání cílových skupin formou akreditovaného vzdělávacího kurzu zaměřeného na metodu případových setkání s důrazem na zavedení dané metody v předem domluvených územích – Neratovice, Mnichovo Hradiště, Hořovice a Mladá Boleslav.

Případové setkání je vhodným nástrojem multidisciplinární spolupráce při individuálním plánování pro ohrožené děti a mládež, rodiny s dětmi a další cílové skupiny. Primárním cílem vzdělávacích workshopů je navázat spolupráci s poskytovateli a dalšími odborníky, kteří s cílovou skupinou pracují při posuzování jeho situace a při společném plánovaní dalšího postupu řešení daného stavu a přijetí vhodného opatření. Výhodou tohoto nástroje je možnost flexibilně, aktivně a efektivně reagovat na vzniklou situaci s ohledem na zájem člověka a tím aktivizovat a koordinovat konkrétní potřebnou pomoc při zajištění kontinuity péče a současném aktivním zapojení samotného klienta a jeho rodiny.

 

V rámci projektu proběhnou osobní setkání pro ověření zájmu cílových skupin v jednotlivých lokalitách, bude nastaven průběh vzdělávání s ohledem na situaci v lokalitě, dále budou zapojeni případně dalších odborníci z řad sociálních pracovníků, v neposlední řadě proběhne praktická realizace případových konferencí a odborných konzultací související s danou získanou zkušeností.

Konkrétně proběhne šest 3 denních akreditovaných vzdělávacích workshopů v již výše uvedených lokalitách, které budou obsahovat 2 denní teoretickou část, 1 denní praktický nácvik modelového případového setkání. Dále proběhne 1 denní doprovodná aktivita. Výuka bude doplněna o samostudium obsahující sběr kazuistik pro praktický nácvik a přípravu případového setkání. Projekt bude ukončen akcí, při níž budou moci účastníci sdílet své zkušenosti z proběhlého vzdělávání.

Realizovaný projekt zároveň povede v územích k nastavení otevřeného a prostupného systému spolupráce.

V případě volných kapacit, bude možné zapojit další zájemce z řad sociálních pracovníků, kteří v daném území poskytují sociální služby.

Aneta Knytlová
Tel.: +420 / 702 010 498
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.cpkp.cz

CpKP střední Čechy podpořili