Unikátní americká strategie pomáhá chudým lidem

Americký lektor a konzultant Phillip DeVol z Ohia navštíví ve dnech 30. - 31. 5. 2013 Otrokovice. Na mezinárodním workshopu, pořádaném v rámci projektu Mosty z chudoby v hotelu Atrium v Otrokovicích, proškolí více než 50 českých zástupců neziskových organizací a státních institucí v unikátní metodě práce s lidmi ohroženými chudobou. Filozofie Mosty z chudoby – strategie pro profesionály a komunity, je téměř 20 let úspěšně využívána v sociálně vyloučených lokalitách nejen v USA, ale i Kanadě, Austrálii či Ugandě.

 

Zúčastnění odborníci ze Slovenska a Irska, kde tuto metodu také úspěšně aplikují, předají svým českým kolegům příklady dobré praxe. Česká republika se tak stane třetí evropskou zemí, kde budou lidem v obtížné sociální situaci pomáhat speciálně vyškolení lektoři s cílem zlepšit jejich podmínky pro vzdělávání, pracovní uplatnění a dosažení ekonomické nezávislosti. Tímto způsobem lze dosáhnout nejen zlepšení situace konkrétních lidí, ale v širším měřítku i podpory komunity či regionu, kde nedostatek zdrojů způsobuje problémy. Cílem je zapojit do spolupráce nejen lidi žijící v chudobě, ale i představitele obcí a lokální zaměstnavatele, jejichž zájmem je udržitelný rozvoj.

Projekt Mosty z chudoby je realizován Centrem pro komunitní práci východní Morava, partnery projektu jsou Girasole – sdružení pro pomoc a rozvoj, Fond ohrožených dětí, a Ježek´s Law Consultants. V rámci pilotního ověření bude tato metoda použita ve Zlínském a Jihomoravském kraji a v příštím roce rozšířena do celé ČR.

b_516_57_16777215_00_images_publicita2.jpg

 

Tento projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu

Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

 

 

 

 

 

CpKP východní Morava podpořili

Další aktivity CpKP východní Morava